Тишківська сільська рада

Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Які особливості застосування праці іноземців, які виконують роботи за гіг-контрактами?

Дата: 28.09.2021 13:53
Кількість переглядів: 166

   Законом України “Про зайнятість населення” (далі – Закон про зайнятість) регулюються питання застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі – іноземці) і визначаються особливості застосування праці окремих категорій іноземців.

   З 14.08.2021 набрав чинності Закон України від 15.07.2021 № 1667-IX “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” (далі – Закон про цифрову економіку). Законом про цифрову економіку введено в правове поле поняття гіг-спеціаліста. Таким спеціалістом є фізична особа, яка за гіг-контрактом є підрядником та/або виконавцем. Гіг-контрактом є цивільно-правовий договір, за яким гіг-спеціаліст зобов’язується виконувати роботи та/або надавати послуги відповідно до завдань резидента Дія Сіті як замовника, а цей резидент зобов’язується оплачувати виконані роботи та/або надані послуги і забезпечувати гіг-спеціалісту належні умови для їх виконання/надання, а також соціальні гарантії. Гіг-контракт укладається у письмовій (електронній) формі. Особливості його укладення та інші питання, пов’язані з контрактом, винагородою, визначаються розділом V Закону про цифрову економіку.

   Законом про цифрову економіку внесено зміни до низки законодавчих актів. Так, змінами, внесеними до Закону про зайнятість встановлено, що резидент Дія Сіті може отримувати роботи (послуги), які виконуються (надаються) іноземцями за гіг-контрактами, без отримання дозволу.

В той же час резидент Дія Сіті може добровільно отримати дозвіл на гіг-спеціаліста у порядку, визначеному Законом про зайнятість. У разі добровільного звернення щодо отримання дозволу на гіг-спеціаліста резидент Дія Сіті має права та обов’язки роботодавця, передбачені розділом VII Закону про зайнятість.

   Гіг-спеціалістів віднесено до особливих категорій іноземців. Такі особливості, серед іншого, полягають у тому, що на цих іноземців не поширюються вимоги законодавства щодо обов’язкової виплати заробітної плати у розмірі не менш як 10 мінімальних заробітних плат. Також при отриманні документів для оформлення дозволу регіональний центр зайнятості самостійно отримує відомості про наявність у роботодавця статусу резидента Дія Сіті. Ще однією особливістю є те, що дозвіл видається на строк дії гіг-контракту (але не більше як на 3 роки).

   Для отримання дозволу роботодавець подає до обласного центру зайнятості заяву (встановленого зразка) та відповідний комплект документів. Форма заяви затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 858 (із змінами). На поточний момент до цієї форми ще не внесені зміни щодо гіг-спеціалістів (відповідна постанова розробляється). У разі необхідності отримання дозволу роботодавець може звернутись до обласного центру зайнятості та подати заяву, форма якої розміщена на вебсторінці обласного центру зайнятості. https://kid.dcz.gov.ua/publikaciya/forma-zayavy-na-otrymannya-dozvolu-na-pracevlashtuvannya-gig-specialista

   Детально з текстом Закону про цифрову економіку можна ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1667-20#Text

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь