Тишківська сільська рада

Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Питання – відповіді

Дата: 26.08.2022 10:54
Кількість переглядів: 428

 

Які зміни відбулись у законодавстві про працю щодо повідомлення про прийняття на роботу працівника?

 

Нагадаємо, що одним із елементів, що підтверджують легальність трудових відносин, є повідомлення роботодавцем державної податкової служби про прийняття працівника на роботу. Форма такого повідомлення затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2022 № 835 (набрала чинності 28.07.2022) внесено зміни до додатку до постанови № 413, яким затверджена форма повідомлення.

Так, у пункті 9 фактично виключені слова «укладення гіг-контакту» та визначено, що цей пункт не заповнюється у разі укладення такого контракту. Пункт 10 доповнений словами «дата укладення цивільно-правового договору». Пункт 11 також доповнено словами «початку виконання робіт (надання послуг) особою на підставі цивільно-правового договору» (йде мова про дату початку виконання робіт).

Примітка. Ознайомитися з текстом постанови № 835 можна на урядовій вебсторінці за посиланням https://cutt.ly/NZOdEKX

Якщо у вас виникають питання, пов'язані зі сферою зайнятості, звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9

Крім того, пропонуємо доєднатися до чат-боту Державної служби зайнятості у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

 

Чи мають роботодавці забезпечувати працівникам, які працюють за строковими трудовими договорами, можливість переведення на постійну роботу?

 

Так, мають.

Нагадаємо, що 19 липня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин». Ним, зокрема, внесено зміни до Кодексу законів про працю України.

Так, статтю 23 доповнено частиною третьою, яка передбачає, що роботодавець зобов’язаний інформувати працівників, які працюють за строковим трудовим договором, про вакансії, що відповідають їх кваліфікації та передбачають можливість укладення безстрокового трудового договору, а також забезпечити рівні можливості таких працівників для його укладення.

Примітка. Нормами законодавства про зайнятість населення передбачено, що роботодавці мають дотримуватися вимог законодавства про працю, створювати умови для реалізації громадянами права на працю. Вказане стосується також реалізації права на працю працівниками, які працюють за строковими трудовими договорами у частині можливості переведення їх на постійну роботу.

Ознайомитися з текстом вищевказаного Закону можна на парламентській вебсторінці за посиланням https://cutt.ly/JZZNuXY

Якщо у вас виникають питання, пов'язані зі сферою зайнятості, звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9

Крім того, пропонуємо доєднатися до чат-боту Державної служби зайнятості у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

 

За яким принципом приймається позитивне рішення щодо надання мікрогранту?

 

Нагадаємо, рішення про надання мікрогранту приймається Державним центром зайнятості. Це визначено Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 (далі - Порядок).

Ми вже висвітлювали на сторінці у Фейсбук інформацію щодо оцінювання бізнес-плану, перевірку документів та інші моменти, які впливають на прийняття рішення. Знайти матеріали можна за хештегом «Підтримка_підприємництва».

Порядок передбачає випадки, коли мікрогрант не надається безумовно. Водночас слід зазначити, що позитивне рішення про надання мікрогранту приймається на основі інформації від АТ «Ощадбанк» та обласного центру зайнятості.

Яка інформація надається: від АТ «Ощадбанк» – оцінка бізнес-плану та результати перевірки ділової репутації отримувача, від обласного центру зайнятості – оцінка співбесіди (пункт 17 Порядку).

Рішення (у формі наказу) приймається Державним центром зайнятості не пізніше 10 робочих днів із дня кінцевого строку подання заяв. Про прийняте рішення обласний центр зайнятості повідомляє отримувача електронною поштою.

Примітка. За результатами розгляду першого блоку заяв Державним центром зайнятості прийняті позитивні рішення, у т. ч. щодо трьох отримувачів по Кіровоградщині. Ознайомитися з такою інформацією можливо на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://cutt.ly/7ZSBLuG.

У вас виникли питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут https://cutt.ly/BZBMRUJ.

Нагадуємо, що також ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot.

 

Які зміни відбулися у законодавстві щодо трудових відносин у сфері малого та середнього підприємництва?

 

З 19 серпня набрав чинності Закон України від 19.07.2022 № 2434-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (далі - Закон), яким внесені зміни до Кодексу законів про працю України, законів України «Про відпустки», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та «Про охорону праці».

Слід зазначити, що Закон діє протягом дії воєнного стану і втратить чинність з дня припинення або скасування воєнного стану.

Законом внесені зміни до декількох статей вказаного Кодексу та доповнено його новою главою III-Б із назвою «Спрощений режим регулювання трудових відносин». Такий спрощений режим застосовується до трудових відносин, що виникають:

- між працівником та роботодавцем, який є суб’єктом малого або середнього підприємництва (з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб));

- між роботодавцем та працівником, розмір заробітної плати якого за місяць становить понад вісім розмірів мінімальної заробітної плати.

Спрощений режим може на добровільних засадах застосовуватися у відносинах між працівниками та роботодавцями, які мають право на його використання.

Примітка. Найближчим часом на нашій сторінці буде розміщена більш детальна інформація про окремі аспекти Закону. А вже зараз ознайомитися з текстом Закону можна на парламентській вебсторінці за посиланням https://cutt.ly/qXUFW7c.

У вас є питання сфери зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, розміщеними тут: https://cutt.ly/oJ8G2q9.

Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь