Внутрішньо переміщені особи: що пропонує служба зайнятості?

Дата: 20.03.2024 10:45

З 1 березня 2024 року змінився порядок призначення соціальної допомоги людям зі статусом ВПО.

Так, після призначення допомоги працездатні члени родини мають обрати один зі способів сприяння своїй зайнятості:

● працевлаштуватись;

● зареєструватись як ФОП;

● подати заявку на участь у грантовій програмі з метою отримання коштів на створення або розвиток власного бізнесу;

● подати заявку на отримання ваучера на навчання;

● стати на облік у центрі зайнятості.

У центрі зайнятості громадяни, які є зареєстрованими безробітними, мають можливість:

● пройти безоплатне професійне навчання.

Зокрема, отримати ваучер на навчання – документ, що дає змогу безоплатно підвищити кваліфікацію або отримати нову професію за переліком зі 124 професій і спеціальностей;

● отримати грант на створення або розвиток бізнесу.

Пропонується дві програми, якими можуть скористатись ВПО:

1. “Власна справа” – розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тис. грн;

2. Грант для ветеранів – передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тис. грн, 500 тис. грн та 1 млн грн відповідно.

Крім того, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості під час воєнного стану, протягом 90 днів громадяни мають змогу отримувати допомогу по безробіттю.

Потрібна консультація? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут  або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir.